Date de contact Filiale

Filiala Alba
str. Bucuresti nr.16, Alba Iulia, CP 510118
0258 812.257
alba@crucearosie.ro

Director: Adrian Ionel DUSA

Presedinte: Gheorghe STEF

Filiala Arad
Str. Ceahlau, nr. 22, Arad, cod postal 310052
0257 281 625
arad@crucearosie.ro

Director: Iudita CUVINEANU

Presedinte: Dragos BENIAMIN

Filiala Arges
str. Piata V.Milea Nr.1, Pitesti, cod postal 1100
0248.220.804
arges@crucearosie.ro

Director: Doina POPESCU

Presedinte: Mariana DINU

Filiala Bacau
Str.Oituz nr.61, Bacau, cod postal 600251
0234.523.733
bacau@crucearosie.ro

Director: Dan Marcel BABLIUC

Presedinte: Irina-Daniela FLOREA

Filiala Bihor
Str Abraham Lincoln, nr 16 A, Oradea, cod postal
0259 465 006
bihor@crucearosie.ro

Director: Alexandru PANTEA

Presedinte: Tanase MICULESCU

Filiala Bistrita
Str. C.R.Vivu nr.6, Bl.6, Sc.B, Ap.17, Bistrita Na
0773 303 175
bistrita@crucearosie.ro

Director: Marius MOLDOVAN

Presedinte: Andrea CIUZAN

Filiala Botosani
Str. Victoriei, Nr. 7, bl. E4 - E5, Botosani, CP 7
0231 514 323
botosani@crucearosie.ro

Director: Eduard MACIUCA

Presedinte: Camelia NEGRII

Filiala Braila
Str. Stefan cel Mare, nr. 223, Braila, CP 810198
0239 613938
braila@crucearosie.ro

Director: Florica FOCSA

Presedinte: Iulian BELICIU

Filiala Brasov
Str.Muresenilor nr.5, Brasov, cod postal 500122
0268 475 913
brasov@crucearosie.ro

Director: Raluca BUZEA

Presedinte: Ioan Stelian RECHITEAN

Filiala Bucuresti Sectorul 1
Str. Ion Slatineanu 16, Sector 1, cod postal 10393
021 210 4029
sector1@crucearosie.ro

Director: Dumitru TISIANU

Presedinte: Tania ANDREI

Filiala Bucuresti Sectorul 2
Str. Calusei 56-58, Sector 2, cod postal 21355
021 252 5053
sector2@crucearosie.ro

Director: Gabriela BUNEA

Presedinte: Mihaela RADULESCU

Filiala Bucuresti Sectorul 3
Str.Biserica Amzei nr.29
.
sector3@crucearosie.ro

Director: Daniela ABRUDEAN

Presedinte: Mihaela DUICULESCU

Filiala Bucuresti Sectorul 4
Str. 11 Iunie, nr.41,Casa de Cultura Nicolae Balce
.
sector4@crucearosie.ro

Director: Venera VASILIU

Presedinte: Lucretia NITU

Filiala Bucuresti Sectorul 5
Calea Rahovei nr.217, bl 12, sc.A, ap2, Sector 5,
021 337 06 95
sector5@crucearosie.ro

Director: Ana UNGUREANU

Presedinte: Petre NANU

Filiala Bucuresti Sectorul 6
Calea Plevnei, Nr.204, Sector 6, cod postal 60016
021 313 1499
sector6@crucearosie.ro

Director: Radu LIHACI

Presedinte: Ioana LAZLO

Filiala Buzau
Bd. Republicii nr.18, Buzau, CP 120121
0238 714 961
buzau@crucearosie.ro

Director: Birzu FLOAREA

Presedinte: Roxana CONSTANTINESCU

Filiala Calarasi
Prel.Buc.bl.M19,Tr.4, et.1, Calarasi, CP 910048
0342103113
calarasi@crucearosie.ro

Director: Aura GIURCA

Presedinte: Nicolae PANDEA

Filiala Caras-Severin
Str. Traian Lalescu nr.7, Resita, CP 320050
0355 407 161
caras_severin@crucearosie.ro

Director: Alin CICA

Presedinte: Nicolae BERZESCU

Filiala Cluj
Str.G.Cosbuc Nr.11, Cluj Napoca, CP 400375
0264 592 447
cluj@crucearosie.ro

Director: Simona BRATU

Presedinte: Simona Maria BACIU

Filiala Constanta
Str.C-tin Bratescu nr.71, Constanta, cod postal 90
0341 412 483
constanta@crucearosie.ro

Director: Carmen LUNGU

Presedinte: Alin ANDREI

Filiala Covasna
Str.Kos Karoly, Nr.7,Sfantu Gheorghe, cod postal 5
0267 313802
covasna@crucearosie.ro

Director: Adolf PAPP

Presedinte: Eszter CSISZAR

Filiala Dambovita
Al. I.Cuza Nr.1,Targoviste, cod postal 130015
0245 211 294
dambovita@crucearosie.ro

Director: Raul PAVELESCU

Presedinte: Ionut GHIBANU

Filiala Dolj
Str. General Dragalina, nr.17, Craiova
.
dolj@crucearosie.ro

Director: Maria VINTILA

Presedinte: Narciza-Florentina DINICA

Filiala Galati
Str. Closca 13, bl.PS9, ap 41, Galati, cod postal
0236 413 645
galati@crucearosie.ro

Director: Gheorghita HOGEA

Presedinte: Victor Paul DOBRE

Filiala Giurgiu
Str.Berthlot, nr.10 bis, Giurgiu, cod postal 08003
0346 566 137
giurgiu@crucearosie.ro

Director: Marian MACELARU

Presedinte: Adrian DRAGNUTA

Filiala Gorj
Str.Unirii,Bl.9,Ap.1., Targu Jiu, cod postal 21013
0253 213 261
gorj@crucearosie.ro

Director: Grigore RICHTER

Presedinte: Marius Eremia VLAICU POPA

Filiala Harghita
Str.Petofi Sandor Nr.3, Miercurea Ciuc, cod postal
0266 316 589
harghita@crucearosie.ro

Director: Eva ZSIGMOND

Presedinte: József AMBRUS

Filiala Hunedoara
Al. Viitorului nr.4, Gojdu, Deva, cod postal 33007
0354 802 887
hunedoara@crucearosie.ro

Director: Mihai BULGARU

Presedinte: Madalina Codruta BERCA

Filiala Ialomita
B-dul Chimiei Nr.8, Slobozia, cod postal 920036
0243 233 028
ialomita@crucearosie.ro

Director: Vasilica HORNEA

Presedinte: Mitru CRISAN

Filiala Iasi
B-dul Stefan cel Mare, nr. 10, Iasi, cod postal 70
0232 216 530
iasi@crucearosie.ro

Director: Virginiea BELDEAN

Presedinte: Radu FARCAS

Filiala Ilfov
Bd. M. Eminescu 9, bl. R3, sc. A, ap. 1, Buftea, j
0213 514 286
ilfov@crucearosie.ro

Director: Niculae MIHALACHE

Presedinte: Viorel CATARAMA

Filiala Maramures
Str. Pietrosului, nr. 5, Baia Mare, cod postal 430
0262 217 168
maramures@crucearosie.ro

Director: Rodica BORLAN

Presedinte: Theresa JOSEPH

Filiala Mehedinti
Aleea Narciselor nr.5, bl.D4, sc.1, ap.2, Drobeta
0352 803 958
mehedinti@crucearosie.ro

Director: Elena COARDA

Presedinte: Iulian-Dorut DIRPES

Filiala Mures
Str. Marasesti Nr.13 A, Targu Mures, cod postal
.
mures@crucearosie.ro

Director: Magda BERCEA

Presedinte: Petruţa GEORGESCU

Filiala Neamt
Str.Bistritei Nr.55, Piatra Neamt, cod postal 6100
0233 237 524
neamt@crucearosie.ro

Director: Florin PICLEA

Presedinte: Cristian CURCA

Filiala Olt
Str.Ionascu Nr.42, Slatina, cod postal 230081
0349 802 983
olt@crucearosie.ro

Director: Simona CAPISIZU

Presedinte: Theodora Doina CIUBUC

Filiala Prahova
Bd.Republicii, nr. 2-4, et.6, cam 618-619, Ploiest
0244 524 094
prahova@crucearosie.ro

Director: Gabriela RADULESCU

Presedinte: Ciprian Vasile STREAJA

Filiala Salaj
Str.9 Mai nr.10, bl.R, Zalau, cod postal 450060
0260 613 452
salaj@crucearosie.ro

Director: Lorena FILIP

Presedinte: Ionel CIUNT

Filiala Satu Mare
Str.Vlad Tepes Nr.3, Satu Mare, cod postal 440034
0261 770 244
satu_mare@crucearosie.ro

Director: Rodica BORLAN

Presedinte: Cristian BOLOS

Filiala Sibiu
Str.Xenopol, nr.1, Sibiu, cod postal 550159
0269 217 646
sibiu@crucearosie.ro

Director: Raluca MORAR

Presedinte: Mihai BALABAN

Filiala Suceava
Str. Meseriasilor nr.2 bl.10, Suceava
0230 212 678
suceava@crucearosie.ro

Director: Cornel DEDIU

Presedinte: Gheroghe SERBAN

Filiala Teleorman
Str. C-tin Brincoveanu, 64, Alexandria, cod postal
0247 318 205
teleorman@crucearosie.ro

Director: Felicia CARPACIU

Presedinte: Liviu Sorinel SANDU

Filiala Timis
Str. Eneas Nr.14., Timisoara, cod postal 300479
0256 496 969
timis@crucearosie.ro

Director: Lucian TRIF

Presedinte: Marinela OLAR

Filiala Tulcea
Aleea Crucii Rosii, Nr.1, Tulcea
0240 512 213
tulcea@crucearosie.ro

Director: Simona COVALIOV

Presedinte: Dumitru VÂLCU

Filiala Valcea
Str. Anton Pann, nr.8, Rm. Valcea
0350401404
valcea@crucearosie.ro

Director: Ion CHERĂSCU

Presedinte: Constantin LĂPĂDAT

Filiala Vaslui
Str. Badea Romeo, Nr.55, Vaslui, cod postal 730138
0335 401 530
vaslui@crucearosie.ro

Director: Carmen CARP

Presedinte: Valeriu CARAGAŢĂ

Filiala Vrancea
Str. Dimitrie Cantemir nr.5, Focsani, cod postal 6
0237 206961
vrancea@crucearosie.ro

Director: Rodica DAVIDEAN

Presedinte: Laura Cecilia BREANĂ